Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

22.12.2015

Wyjaśnienie do artykułu dotyczącego in-vitro zamieszczonego na portalu Tok Fm

---

W nawiązaniu do artykułu „In vitro – będą zmiany w ustawie? Są obawy i sprzeczne dane z ministerstwa” autorstwa red. Anny Gmiterek-Zabłockiej i red. Joanny Mąkosy zamieszczonego na stronie internetowej radia TOK FM w dniu 21 grudnia br. informujemy, iż zgodnie z odpowiedzią przesłaną do redakcji w dniu 9 grudnia br. Ministerstwo Zdrowia nie planuje wprowadzania zmian w ustawie o leczeniu niepłodności.

Przypominamy także, że program zdrowotny pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016″ zgodnie z jego treścią został przewidziany do realizacji na okres od 1 lipca 2013 r. do 30 czerwca 2016 r. Oznacza to, że zakończy się on zgodnie z przyjętymi w nim założeniami we wskazanym terminie. Minister Zdrowia podjął natomiast decyzję o unieważnieniu kolejnej edycji programu, tj. programu polityki zdrowotnej pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2016-2019″.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry