Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

01.12.2014

Zapraszamy do serwisu poświęconego zmianom wprowadzonym przez ministra zdrowia w ramach pakietu onkologicznego

---

W styczniu 2015 r. weszły w życie przepisy wprowadzające tzw. pakiet onkologiczny. Mają one przede wszystkim służyć pacjentom, poprawiając jakość i dostępność opieki zdrowotnej. Rozwiązania mają m.in. usprawnić obsługę pacjentów przez placówki medyczne oraz umożliwić wykrywanie chorób we wczesnym stadium. Z dniem 1 lipca 2017 r. wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu pakietu onkologicznego. Do najważniejszych z nich zaliczyć można wprowadzenie nowego wzoru karty diagnostyki i leczenia onkologicznego oraz możliwości jej wydania w przypadku podejrzenia nowotworu złośliwego przez lekarza specjalistę udzielającego świadczeń w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami o rozwiązaniach, których celem jest wprowadzenie szybkiej terapii onkologicznej. Są one zamieszczone w serwisie internetowym poświęconym tzw. pakietowi onkologicznemu.

Uwaga!

Szczegółowe informacje (w tym informacje o placówkach, w których pacjenci będą się mogli leczyć w ramach szybkiej terapii onkologicznej) znajdziesz w serwisie pakietonkologiczny.gov.pl w zakładce Realizatorzy.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry