Drugi kierunek studiów
---Czy musisz płacić za drugi kierunek studiów
Jeśli rozpocząłeś studia w roku akademickim 2011/2012 nie musisz płacić za kształcenie na więcej niż jednym kierunku. Jesteś zwolniony z opłat do końca okresu nauki przewidzianego w planie i programie studiów.
Co jeśli rozpocząłeś studia po zakończeniu roku akademickiego 2011/2012
Rozpoczęcie nauki na drugim kierunku studiów stacjonarnych na uczelni publicznej jest bezpłatne. Jeśli jednak chcesz kontynuować studia na tym kierunku bez opłat, musisz w pierwszym roku studiów uzyskać stypendium rektora dla najlepszych studentów. Jeśli ci się to nie uda, będziesz musiał zapłacić również za pierwszy rok studiów.
Pamiętaj, że możesz rozpocząć i kontynuować kształcenie na drugim kierunku studiów stacjonarnych na uczelni publicznej bez opłat tylko raz.
Kto otrzymuje stypendium rektora
Otrzymasz stypendium rektora dla najlepszych studentów jeśli:
- uzyskasz wysoką średnią ocen za rok studiów albo
- masz osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub
Szczegółowe kryteria ustala rektor w porozumieniu z samorządem studenckim.
Bezpłatne zajęcia w ramach punktów ECTS
Jeśli jesteś studentem studiów stacjonarnych na uczelni publicznej i rozpocząłeś naukę w roku akademickim 2011/2012 albo w latach następnych, otrzymałeś limit punktów ECTS. W ramach tych punktów możesz chodzić na zajęcia bez żadnych opłat.
Limity punktów ECTS:
Jednolite studia magisterskie:
- co najmniej 300 w systemie studiów pięcioletnich oraz
- 360 w systemie studiów sześcioletnich.
Punkty ECTS są odejmowane z Twojego limitu, dopiero gdy zaliczysz dane zajęcia. Każde zajęcia mają przypisaną określoną liczbę punktów.
Co jeśli przerwałeś studia
Jeśli zaliczyłeś jeden lub kilka semestrów, po czym przerwałeś studia, a następnie podjąłeś je na innym lub tym samym kierunku studiów – otrzymasz limit punktów ECTS zmniejszony o punkty, które już wykorzystałeś.