Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

17.07.2014

Personel pielęgniarski zwiększa swoje kwalifikacje

---

Kolejna grupa personelu pielęgniarskiego z małopolskich domów pomocy społecznej zwiększyła swoje kwalifikacje zawodowe. Wszyscy są uczestnikami projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

W kursie z zakresu pielęgniarstwa zachowawczego wzięło udział 20 osób. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin końcowy, otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu oraz list od kierownictwa Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

W projekcie „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” swoje kwalifikacje podniosło już 106 pielęgniarek/pielęgniarzy zatrudnionych w domach pomocy społecznej w województwie małopolskim. 44 pielęgniarki są obecnie w trakcie szkoleń specjalizacyjnych z zakresu pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz pielęgniarstwa zachowawczego. Pielęgniarki i pielęgniarze mają możliwość zwiększenia kwalifikacji również z zakresu pielęgniarstwa rodzinnego oraz opieki długoterminowej, geriatrycznej, pediatrycznej i psychologicznej. Projekt umożliwia też zakup drobnego sprzętu dla personelu.

Czytaj więcej na temat projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” w serwisie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry